XXVII Międzynarodowa Konferencja „Popioły z Energetyki”

17.12.2020

Za nami XXVII Międzynarodowa Konferencja „Popioły z Energetyki” zorganizowana przez Polską Unię Ubocznych Produktów Spalania. Po raz kolejny spotkaliśmy się m.in. z przedstawicielami sektora energetycznego i świata nauki. Tegoroczne wydarzenie, jak wszystkie poprzednie edycje, było cenną platformą wymiany poglądów, doświadczeń i spostrzeżeń polskich i zagranicznych specjalistów z obszaru energetyki, gospodarki obiegu zamkniętego i UPS.

Ten rok obfitował w szereg zdarzeń, które pośrednio lub bezpośrednio wpłynęły na branżę UPS. Konferencja była więc doskonałą okazją do rozmowy na temat wyzwań i perspektyw, przed jakimi stoimy zarówno w skali krajowej, jak i globalnej. Po raz kolejny zabraliśmy też głos w ważnej dla nas dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju i miejsca ups-ów w dążeniu do gospodarki bezodpadowej – mówi Kamil Szczygielski, CEO Grupy EKOTECH.

Wśród najważniejszych, poruszonych przez prelegentów i panelistów, zagadnień znalazły się te związane z Europejskim Zielonym Ładem i równowagą klimatyczną, perspektywami rozwoju energetyki na najbliższe lata czy symbiozą górnictwa i energetyki w procesie transformacji. W programie nie zabrakło też miejsca na omówienie systemu REACH, a dokładnie aktualizacji rozporządzenia oraz wynikających z niego obowiązków dla firm, gospodarczego wykorzystania ups-ów w ujęciu naukowym i praktycznym, czy kwestii poświęconych technologii i poprawy jakości ubocznych produktów spalania. Przypomniano nadal aktualne założenia Bezodpadowej Energetyki Węglowej i esencję projektu TEFRA.